Fotowoltaika dla rolnictwa z ESOLEO
Rozwijaj swoje gospodarstwo z Partnerem godnym zaufania.
Fotowoltaika dla rolników
Rolnictwo to bardzo energochłonny sektor gospodarki. Wpływa na to duża liczba maszyn, urządzeń czy też budynków wymagających zasilania. Każda z działalności rolniczych, czy to hodowla zwierząt, czy uprawa roślin, ma wysokie zapotrzebowanie na energię elektryczną, a co za tym idzie – zmaga się z wysokimi wydatkami na prąd, których wysokość coraz trudniej przewidzieć.
Fotowoltaika stwarza szansę na znaczne obniżenie kosztów energii w gospodarstwie rolnym. Dlatego w ESOLEO oferujemy instalacje przygotowane specjalnie dla rolników i podpowiadamy, jak można je sfinansować.
Fotowoltaika –korzyści dla rolników
Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym może przynieść szereg korzyści, m.in.:
- Obniżenie rachunków za energię elektryczną, które stanowią nawet 20-40% wszystkich wydatków ponoszonych w gospodarstwach rolnych;
- Zwiększenie niezależności od podwyżek cen prądu i zapewnienie ceny na stałym poziomie;
- Utrzymanie konkurencyjności produkcji oraz polepszenie wizerunku wśród klientów i kontrahentów;
- Ochronę środowiska poprzez realny wpływ na polepszenie jakości powietrza;
- Możliwość wykorzystania nieużytków znajdujących się na terenie gospodarstwa;
- Możliwość skorzystania z programów wsparcia i ulg.
Długoterminowe oszczędności z fotowoltaiką
Nowoczesne gospodarstwa korzystają z coraz większej liczby urządzeń elektrycznych. Aby uniknąć coraz wyższych rachunków, warto zdecydować się na własną instalację fotowoltaiczną. Dzięki fotowoltaice rolnicy znacznie obniżają rachunki za energię elektryczną. Stają się przy tym niezależni od cen energii i opłat dystrybucyjnych ulegających ciągłym podwyżkom. Co więcej, obniżenie kosztów produkcji wpływa na zwiększenie rentowności takiego gospodarstwa. Cała inwestycja może zwrócić się już w ciągu kilku najbliższych lat!
Zielona energia w Twoim gospodarstwie
W dobie zmian klimatycznych troska o środowisko staje się niezwykle istotna. Rolnicy, jako grupa społeczna, która szybko i dotkliwie odczuwa zmiany klimatu, szczególnie powinni brać to pod uwagę. Inwestycja w fotowoltaikę to jedno z działań, które może realnie przyczynić się do poprawy jakości powietrza. 1000 kW energii wyprodukowanej przez moduły fotowoltaiczne ogranicza bowiem ilość CO₂ nawet o 812 kg.
Praca modułów fotowoltaicznych nie oddziałuje negatywnie na otoczenie, zaś samo gospodarstwo staje się niezwykle przyjazne środowisku. Inwestycja w fotowoltaikę to także szansa na realizację unijnych celów zrównoważonego rozwoju, co może pomóc rolnikom w utrzymaniu pozycji w łańcuchach dostaw.
Dofinansowania i ulgi dla gospodarstw rolnych
Choć zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa rolnego jest z reguły wysokie, fotowoltaika dla rolników wcale nie oznacza dużych kosztów. Dzięki dostępnym programom dofinansowania oraz ulgom podatkowym właściciele gospodarstw rolnych znacząco obniżają koszty zakupu oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. Rozliczając się z podatku rolnego, właściciele gospodarstw mogą odliczyć nawet 25% wartości inwestycji.
Zadbaj o swoje gospodarstwo z ESOLEO!
Przy inwestycji w fotowoltaikę warto zadbać, by została ona zamontowana przez osoby, które posiadają do tego stosowne uprawnienia. Często wymagają tego producenci modułów i podzespołów fotowoltaicznych, gdyż bez nich gwarancja nie jest honorowana. Fotowoltaika ma służyć przez wiele lat, jednak jest w tym czasie narażona na działanie warunków atmosferycznych. Solidna konstrukcja i profesjonalny montaż zwiększają szanse na to, by instalacja przetrwała nawet najbardziej ekstremalne warunki.
Chcesz wiedzieć więcej o ofercie ESOLEO? Skontaktuj się z nami, korzystając z formularza na dole strony.
Fotowoltaika w gałęziach rolnictwa
Hale przetwórstwa owoców i warzyw
Hodowla drobiu i trzody chlewnej
Produkcja zbóż
Produkcja materiałów siewnych
Instalacje fotowoltaiczne
Instalacja fotowoltaiczna składa się z modułów
fotowoltaicznych, które wytwarzają energię elektryczną
oraz z falownika, który oddaje tę energię w postaci
prądu wykorzystywanego do zasilania urządzeń elektrycznych.
Pompy ciepła
Pompy ciepła centralnego ogrzewania i do ciepłej wody użytkowej (powietrze-woda) to bezpieczne urządzenia grzewcze, które pobierają ciepło z powietrza, aby następnie przekazać je do centralnego ogrzewania.
Zadaniem pompy ciepła jest ogrzewanie nieruchomości, wody użytkowej,
a w miesiącach letnich – chłodzenie pomieszczeń.
Magazyny energii
Magazyny energii są urządzeniami gromadzącymi i przechowującymi nadwyżkę energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną.
Takie rozwiązanie pozwala zmaksymalizować autokonsumpcję energii poprzez użycie tej zmagazynowanej w czasie, gdy instalacja nie pracuje, np. w nocy lub w pochmurne dni.
Farmy fotowoltaiczne
ESOLEO jest odpowiedzialne za zaprojektowanie, montaż i przekazanie do eksploatacji farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.